Koulutus

Ota kaikki irti ohjelmistostasi

Kouluttaudu avullamme taitavaksi osaajaksi.

Katso oheinen video ja tule mukaan koulutuksiimme!

Tutustu tästä koulutuskalenteriimme

 

Yleiset koulutukset

Tutustu koko koulutusvalikoimaamme Koulutukset-esitteestä.

Lue lisää

Toimialakoulutukset

Toimialakohtaisilla täsmäkoulutuksilla saat käyttöösi parhaat toimintatavat.

Lue lisää

Koulutussopimukset

Koulutussopimuksen avulla jatkuva kehitystä kiinteällä kustannuksella.

Lue lisää

SOLIDWORKS sertifionnit

Varmista osaamistasosi ja lisää kilpailukykyäsi SOLIDWORKS sertifioinneilla.

Lue lisää

Koulutuskalenteri

Category Training Duration

Koulutus — Ota kaikki irti ohjelmistostasi kouluttautumalla taitavaksi osaajaksi

SolidWorks SolidWorks MBD

Available for custom scheduling

1 day Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Alkeet

September 5 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

November 6 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

December 1 (Fri), 2017 at Tampere Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks Professional

SolidWorks Professional -lisätyökalut

Available for custom scheduling

2 days Read More >

SolidWorks Premium

SolidWorks Simulation Perusteet

September 11 (Mon), 2017 at Tampere Purchase >

October 9 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

November 21 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

3 days Read More >

SolidWorks Simulation

SolidWorks Simulation Jatkokurssi

September 14 (Thu), 2017 at Tampere Purchase >

1 day Read More >

TUOTETIEDONHALLINTA

SolidWorks PDM Standard

August 22 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

1 day Read More >

TEKNINEN DOKUMENTAATIO

DraftSight Perusteet

September 26 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks - LISÄSOVELLUKSET

TactonWorks Perusteet

October 24 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Perusteet

August 21 (Mon), 2017 at Tampere Purchase >

September 11 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

October 3 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

November 7 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

December 11 (Mon), 2017 at Tampere Purchase >

4 days Read More >

SolidWorks Professional

SolidWorks Visualisointi

August 24 (Thu), 2017 at Tampere Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks Premium

SolidWorks Simulation Liikedynamiikka

October 17 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Simulation

SolidWorks Simulation Virtauslaskenta

September 4 (Mon), 2017 at Tampere Purchase >

2 days Read More >

TUOTETIEDONHALLINTA

SolidWorks PDM Professional Käyttö

August 23 (Wed), 2017 at Turku Purchase >

1 day Read More >

TEKNINEN DOKUMENTAATIO

SolidWorks Composer

August 30 (Wed), 2017 at Turku Purchase >

3 days Read More >

SolidWorks - LISÄSOVELLUKSET

SolidWorks Electrical 3D

September 28 (Thu), 2017 at Tampere Purchase >

December 20 (Wed), 2017 at Turku Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Piirustukset

August 29 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

November 14 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Premium

SOLIDWORKS Putkistot & Letkut

October 25 (Wed), 2017 at Tampere Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Simulation

SOLIDWORKS Simulation Epälineaarinen

November 28 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

2 days Read More >

TUOTETIEDONHALLINTA

SolidWorks PDM Professional Pääkäyttäjä

August 24 (Thu), 2017 at Turku Purchase >

September 19 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks - LISÄSOVELLUKSET

SolidWorks Electrical Kytkentäkaaviot

September 26 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

December 18 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Jatkokurssi Osat

September 11 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

September 12 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

November 15 (Wed), 2017 at Turku Purchase >

December 7 (Thu), 2017 at Tampere Purchase >

3 days Read More >

SolidWorks Premium

SolidWorks Kaapelointi & Elektroniikka

Available for custom scheduling

1 day Read More >

SolidWorks Simulation

SolidWorks Simulation Dynamiikka

December 14 (Thu), 2017 at Tampere Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Kokoonpanomallinnus

August 15 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

October 2 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

December 4 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

December 19 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Simulation

SOLIDWORKS Plastics

September 21 (Thu), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Isot kokoonpanot

August 30 (Wed), 2017 at Tampere Purchase >

October 10 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks - LISÄSOVELLUKSET

3D-tulostus Workshop

Available for custom scheduling

1 day Read More >

Koulutus — Ota kaikki irti ohjelmistostasi kouluttautumalla taitavaksi osaajaksi

SOLIDWORKS Sustainability

September 4 (Mon), 2017 at Tampere Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Ohutlevyt

September 6 (Wed), 2017 at Turku Purchase >

September 8 (Fri), 2017 at Tampere Purchase >

December 11 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Teräs- ja profiilirakenteet

September 7 (Thu), 2017 at Tampere Purchase >

September 26 (Tue), 2017 at Turku Purchase >

December 18 (Mon), 2017 at Tampere Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Valuosat ja muotit

August 28 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

September 7 (Thu), 2017 at Tampere Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SOLIDWORKS Animointi

November 20 (Mon), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Pintamallinnus

September 6 (Wed), 2017 at Turku Purchase >

November 23 (Thu), 2017 at Turku Purchase >

2 days Read More >

SolidWorks Standard

SOLIDWORKS Pääkäyttäjä

November 8 (Wed), 2017 at Tampere Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Pääkäyttäjä SNL

October 24 (Tue), 2017 at Tampere Purchase >

1 day Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Uudet ominaisuudet (1 pv)

Available for custom scheduling

1 day Read More >

SolidWorks Standard

SolidWorks Uudet ominaisuudet (2 pv)

Available for custom scheduling

2 days Read More >

Haluatko kuulla lisää koulutustarjonnastamme?

Koulutuksen tavoitteena on aina muuttaa jotain – kehittää työn tekemisen tapaa, tuoda uusia ideoita ja parantaa tulosta. Jotta näihin tuloksiin päästään, pyrimme tarjoamaan mahdollisimman monipuolisen kurssivalikoiman. Tarjoamme kalenterikurssien lisäksi räätälöityjä, yrityskohtaisia koulutuspäiviä. Kysy myös näistä lisää.

Etkö löytänyt toivomaasi koulutusta tai sille ei ole merkitty seuraavaa ajankohtaa? Ole myös tällöin yhteydessä meihin.

Täytä yhteystietosi niin palaamme asiaan

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Soita meille

+358  207 809 575

paivi_2_web

Päivi Saarinen
PLM Group Suomi Oy

HALUATKO TIETOA ILMAISISTA SEMINAAREISTA JA ONLINE-TAPAHTUMISTA?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.